Uspořte s námi za elektřinu.

Potřebujete poradit? Nabízíme Vám 15 minutovou bezplatnou konzultaci.

Jak ušetřit na změně dodavatele elektřiny

Chci spočítat úsporu za elektřinu

I v této oblasti se dá hodně ušetřit. Platí stejně, že za tu samou surovinu, kterou odebíráte např. od ČEZ můžete platit úplně jinou cenu, než platíte. Proto se naskýtá jednoduchá otázka: proč platit více než musíte?

Možná jste již přemýšleli o změně dodavatele elekřiny, ale máte strach z administrativy a možných komplikací při převodu.

Možná máte obavu, abyste nenaletěli a nakonec nepodepsali nevýhodnou smlouvu, z které se nelze vyvázat.

Možná jste slyšeli, jak prodavači energií naslibují, ale pak skutek „utek“. Když bylo potřeba řešit jakýkoli problém, dealer neměl čas nebo nebral telefon.

Možná máte doma/ve firmě nastaveno „něco“, to „něco“ platíte a možná ani nevíte, zda-li je to tak ok. Možná byste udělali i krok ke změně, ale nevíte, zda-li by Vám to přineslo užitek.

Právě tato „možná“ jsme řešili a řešíme se svými klienty.

Komu se změna dodavatele elektřiny vyplatí?

Chci spočítat úsporu za elektřinu

Všem :-). Změnou dodavatele elektřiny lze dosáhnout výrazně nižší ceny elektřiny. Spotřeba elektřiny vaší domácnosti/firmy tak nemusí klesat, aby se snížily vaše platby za elektrickou energii. Stačí vyměnit dodavatele.

Od roku 2016 se postupně mění distribuční tarify, které byly platné 15 let a již dle Energetického regulačního úřadu nejsou funkční. Nejvíce se tak zvýší platby domácnostem se silným jističem a nízkou spotřebou. Mnoho odběratelů má zbytečně vysoké jističe a tímto zbytečné platby – jak to máte nastaveno Vy?

Rádi pomůžeme Vám i Vaší firmě ušetřit peníze za elektřinu. Snížíme Vaše měsíční výdaje.

Poradíme Vám, podle jakých parametrů vybrat vhodného dodavatele elektřiny. Řekneme Vám, zda-li  současný dodavatel elektřiny je pro Vás výhodný či nikoliv. Zkontrolujeme nastavený tarif – i tato služba Vám může přinést velkou úsporu peněz. Přepočítáme Vám Vaši smlouvu, můžete si tak porovnat cenu dodavatelů elektřiny sami. Pomůžeme Vám nastavit nejlepší sazbu pro Váš jistič.

V případě, že se jedná o Vaši firmu a máte větší odběr, půjdeme na aukci a zajistíme Vám co nejvýhodnější cenu elektřiny včetně výhodných podmínek.

Jak probíhá spolupráce?

Chci spočítat úsporu za elektřinu

Na základě Vámi vyplněného formuláře nebo na základě Vámi zaslané poslední faktury za elektřinu na e-mail info@usporyvenergiich.cz Vám do 48 hodin zpracujeme nezávislý přehled většiny dodavatelů elektřiny na českém trhu. Podívejte se na vzorovou nabídku.

Můžete si poté porovnat ceny sami v klidu svého domova/firmy. Do 24 hodin od zaslání nabídky Vám zavoláme, odpovíme Vám na Vaše dotazy, poradíme Vám ve výběru – někdy to nejlevnější nemusí znamenat nejlepší volbu. Někdy se může stát, že u některého dodavatele s nižší cenou nemusí např. fungovat administrativa nebo je předpoklad, že v brzké době zdraží.

Rozhodnete-li se změnit dodavatele elektřiny či upravit stávající tarif, vše zajistíme. Veškeré kroky uděláme za Vás, na Vaší straně bude jen změnit trvalý příkaz. Nebudete muset nikde běhat, stát dlouhé fronty, nebude se provádět demontáž a montáž elektroměru atd.

Kolik to stojí?

Chci spočítat úsporu za elektřinu

Vyhotovení srovnávací nabídky a změna dodavatelů je pro všechny naše klienty, tedy i pro Vás kompletně zdarma.  Také veškeré kalkulace a návrhy na další možnosti úspor jsou bezplatné. Jsme placeni provizně od našich partnerů, u kterých máme nastaveny podobné provize – záleží nám tedy na maximální výhodnosti smlouvy pro Vás a hlavně dlouhodobé spolupráci s Vámi.

Zdarma máte také pravidelný přepočet, abychom zjistili, zda-li Váš dodavatel elektřiny je stále výhodný.

Naší největší odměnou za tyto služby je ale vždy osobní doporučení spokojených klientů dalším potenciálním zákazníkům – ať už z řady domácností nebo firem. Budete-li s našimi službami spokojeni, budeme rádi za to, že naše dobré jméno budete šířit dál :-).

Časté otázky

Chci spočítat úsporu za elektřinu
Vychází se z tzv. liberalizace trhu (otevření trhu s elektrickou energií a plynem), kdy elektřina či plyn je jako zboží. Alternativní dodavatelé je nakoupí od výrobců a za lepších cenových podmínek dodají.
Ne, přívodní vedení, elektroměr a hlavní jistič jsou v majetku příslušné Distribuční společnosti, která při změně dodavatele zůstává stejná (ČEZ Distribuce, a.s., E.ON Distribuce, a.s., PRE Distribuce, a.s.).
Veškeré technické služby řeší i nadále Distribuční společnost, která bude provádět odečet elektroměru a plynoměru stejně jako doposud - příslušný pracovník ostatně neví, od které společnosti elektřinu a plyn odebíráte. To znamená, že případné výpadky či jiné technické problémy stále řeší se svým současným distributorem.
Situaci, kdy dojde z jakéhokoli důvodu k ukončení činnosti dodavatele (úpadek apod.), řeší energetický zákon č. 211/2011 Sb. Odběratel má zákonem zajištěnou nepřetržitou dodávku elektrické energie nebo plynu od dodavatele poslední instituce. Zákon vyznačuje jeho povinnosti v § 12a: „Dodavatel poslední instance dodává elektřinu nebo plyn zákazníkovi, jehož dodavatel elektřiny nebo plynu pozbyl oprávnění nebo možnost dodávat elektřinu nebo plyn nebo ukončil dodávku elektřiny nebo plynu. Tato povinnost vzniká dnem, kdy operátor trhu oznámí dodavateli poslední instance registrační číslo odběrného místa dotčeného zákazníka, v němž nikdo neodpovídá za odchylku, trvá nejdéle 6 měsíců a nevztahuje se na zákazníka, jehož spotřeba plynu za posledních 12 měsíců byla vyšší než 60 tis. m3…“
Toto je způsobeno několika aspekty: naši dodavatelé koupí levnější elektřinu od různých výrobců nebo mají vlastní zdroje, dále mají nižší náklady na zaměstnance i administrativu (obrovské budovy a flotily aut) a hlavně nemají přemrštěné marže (zisky).
Po uplynutí výpovědní doby u Vašeho stávajícího dodavatele. Doba výpovědní lhůty je zpravidla 3 měsíce u alternativních dodavatelů se může lišit (počínaje prvním dnem následujícího měsíce). Na základě změn ceníku nebo VOP u původního dodavatele lze tuto výpovědní lhůtu urychlit. Když je smlouva na dobu určitou, tak se převod prování k datu ukončení smlouvy.
Po uplynutí výpovědní lhůty nového dodavatele můžete odejít bez udání důvodu. Výpovědní doba začne běžet prvního dne následujícího měsíce, ve kterém od Vás dodavatel obdrží písemnou výpověď. Při změně ceníku (standardně na přelomu roku) během jednoho měsíce. Při ukončení odběru okamžitě (lhůta 5 dnů). U smlouvy na dobu určitou je možno odejít k datu ukončení smlouvy, někdy i v průběhu smlouvy, ale ve většině případů je to s pokutou. V některých případech je pokuta nižší než dosažená úspora a odchod se vyplatí i po zaplacení sankce.
Kontaktujte infolinku svého současného dodavatele a ta Vám poradí přesný postup. Obecně po zavolání Vám infolinka zašle změnový formulář, který vyplníte dle instrukcí. Tato změna trvá 17 pracovních dnů. Když se stěhujete a chcete přihlásit odběrné místa na sebe, tak se obraťte a nás info@usporyvenergiich.cz a my vše zařídíme a vyřídíme.
Toto je stejný případ jako při stěhování. Zavoláte na Infolinku, ta Vám zašle změnový formulář a sdělí Vám postup. Tato změna je velmi rychlá.
Přepínání VT a NT určuje distributor dle přepínacích intervalů, které jsou závislé na lokalitě. Přepínání je možné realizovat pomocí HDO – hromadného dálkového ovládání nebo nastavení přímo na elektroměru (přepínání hodin). Informace jsou dostupné na stránkách distributora.
Tato situace je velice nepravděpodobná. Vzhledem k tomu, že jedinou konkurenční výhodou našich partnerů je právě cena. Pokud by tedy k takovéto strategii sáhli, ztratí tím svou jedinou výhodu a tím pádem i většinu svých klientů. Jsme nezávislí poradci, tudíž pokud by některý z našich partnerů po přechodu opravdu zdražil, tak nebudeme váhat, všechny své klienty oslovíme a doporučíme jim dodavatele nového. V případě změny cen máte jako zákazník možnost s nimi nesouhlasit a ukončit smlouvu s výpovědní dobou jeden měsíc. Platnost nového ceníku se Vás tudíž nedotkne. Výhodnost nabídek neustále kontrolujeme a prověřujeme. Další otázky a odpovědi naleznete na stránkách energetického regulačního úřadu.

SPOČÍTEJTE MI ÚSPORU ZA ELEKTŘINU

Děkujeme za Vaši zprávu!

/ kWh za rok
/ kWh za rok

Jsem z kraje:

Sazba

Jistič

+ Plyn
+ Elektřina
+ Voda